גליון פברואר

לאכול, לטייל, לאהוב

עליסה

missgeret

לאכול, לטייל , לאהוב

 

החודש יש לנו גיליון שונה וכיפי, שיציג פיסות מהחיים שלנו ומהמקומות שאנחנו אוהבות להיות בהם- לאכול, לטייל, לבלות, בקיצור לחוות, שזו אחת המטרות הכי חשובות ברילוקיישן.

במהלך פברואר יופיעו שלושה פוסטים רוחביים-  למה הכוונה ברוחביים?

זאת אומרת שכל פוסט יעסוק בנושא אחר - הראשון יסקור היכן כל אחת אוהבת לאכול, השני יספר היכן כל אחת נהנית לטייל ובפוסט השלישי כל אחת תכתוב על משהו שהיא אוהבת היכן שהיא חיה. 

כאן תראו טעימות מהלסינקי ובעמוד של על אחת את ה"לאכול, לטייל , לאהוב" שלה. 

מובטח חודש מגוון ומלא תמונות יפות!

המקום שלי לחלק הראשון, ה"לאכול",  הוא בית קפה קטן ומתוק בשם REGATTA , הוא אמנם מופיע בבלוגים ומדריכים אחרים למקומות שוים בעיר אבל לדעתי ראוי לאזכור גם פה. הרגטה פתוח כל יום, ללא תלות במזג האויר, תמיד תמצאו בו פאי אוכמניות עם רוטב וניל משגע ועל ריפיל לכוס קפה ישלמו לכם (כן, קראתם נכון) 5 סנט. כל זה בתנאי שתחזירו את הכלים לאחר השימוש למקום שמיועד לכך. אבל מעבר להכל,  יש בו תחושה נעימה של תמימות וחמימות, כאילו פאי אוכמניות הוא מהות החיים. 

מה עם "לטייל"?  הלסינקי היא לא מקום שעושה "WOW". היא קטנה ואיכותית,  המרכז שלה מזכיר ערים אירופאיות אחרות, כלומר אפשר למצוא בה חנויות עיצוב מקסימות, מסעדות ובתי קפה נעימים, מוזיאונים מצויינים וארכיטקטורה שמעוררת פליאה בעיניי הישראליות,  שעדיין לא התרגלו לכל הטוב הזה.  אבל, פינלנד אינה לחובבבי ערים. היא לחובבי טבע ושקט. ה"לטייל" שלי מוקדש לטבע הפיני. טבע ששולט באדם, עם הבדלים קיצוניים בין עונות השנה. זה קצת כמו אבוקדו- או שאתה מתמכר ונהנה מכל רגע, במיוחד אם זה מלווה בלחם שיפון פיני. או שבא לך משהו אחר. אני די מכורה. 

יש בתרבות החברתית בהלסינקי סתירה מסתורית. מצד אחד מדובר בחברה מאד הומוגנית. עד לפני כעשור בערך כולם ברחוב נראו אותו הדבר. כיום הנוף האנושי מגוון יותר, אך עדיין לא בר השוואה לערים אירופאיות אחרות. הבלונד עדיין שולט וליה הבכורה המתולתלת שלי, בעלת עיני השקד, נחשבת כאן לתופעת טבע. מצד שני, יש כאן ליברליות, שלא פגשתי בישראל. לא בטוחה שהיא נובעת מפתיחות לשונה, אלא כנראה יותר מהתפיסה שלאדם יש את המרחב הפרטי שלו ושהוא יכול לעשות בו כאוות נפשו. מעבר לזה, צריך לתת לו את החופש לעשות כרצונו, כל עוד הוא שומר על החוקים ולא מפריע לסדר הציבורי, שבפינלנד הוא די מסודר.

למה זה מעניין? כי זה אחד הדברים שאני הכי אוהבת בהלסינקי ויש לזה כל מיני היבטים- פקיד בביטוח הלאומי יכול להיות מלא קעקועים ופירסינג, על ספסל הלימודים באונ' יושבת לצידי טרסג'נדרית, השלט בשירותים מנסה לכסות את כל האופציות להגדרה מגדרית ויש לי עוד המון דוגמאות. לחובבי מצעדי גאווה , מומלץ לבוא לראות את זה שכאן. פסטיבל שמיועד לכווולם. 

גליון פברואר

מירי

"לאכול"

 

טעם גן עדן

"לטייל"

מרקנטיק – לא לאספנים בלבד

"לאהוב"

חורף חם

גליון פברואר

לירון

"לאכול"

לאכול, להתאהב

והכי חשוב, להתעייף

בבית קפה הצבי

"לטייל"

נסענו לצפון וכבר מתגעגעים

"לאהוב"

טיוטות של אהבה

גליון פברואר

טל

"לאכול"

לשתות

"לטייל"

נקודת ההצטברות

"לאהוב"

חיבה לאופנה

גליון פברואר

מאירה

"לאכול"

חיבוק מרוקאי

"לטייל"

טיול עירוני בנבכי הזמן

"לאהוב"

מה זאת אהבה?

רוצות להתארח?

missolam

מזוודה
  • Instagram Social Icon

 יש לנו כבר מלא אורחות סביב העולם אז החלטנו להתרחב!

השקנו אתר חדש עם כל ה​אורחות שעונות על השאלון שלנו

הנה הצצה לאלו שמופיעות שם: 

45064095_10217993352487348_3732222513166

חיה

סאן דייגו, ארה"ב

unnamed (1).jpg

גלית 

מינכן, גרמניה

image3.jpeg

דנה

נאפה וואלי, ארה"ב